HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hekimsen 2. Olağan Genel Kurulu ve Delege Seçimine İlişkin Duyuru (2024) | HEKİMSEN

Hekimsen Sendikası 2. Olağan Genel Kurulu, 8 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Seçim süreci ile ilgili bilgilendirmeler ve duyurular, web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Hekimsen Sendikası 2. Olağan Genel Kurulu'nun, yönetim kurulu tarafından 8 Haziran 2024 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir.

Seçim süreci ile ilgili olarak; şubelerimizin delege seçimi gerçekleştirilmiştir. Şube genel kurulları ise, tüzük ve mevcut mevzuat gereği sendikanın olağan genel kurulundan yaklaşık 2 ay önce yapılacaktır. Şube genel kurullarında ya da hemen sonrasında yapılacak bir genel kurulda, delegelerimiz şubelere bağlı illerden başvuran adaylar arasından, sendika genel merkez delegelerini seçeceklerdir.

Her il için sendika genel kurula katılacak delege sayıları, tüzük hükümleri doğrultusunda yönetim kurulu tarafından belirlenmiştir. Bu bilgiler delege seçimlerini gerçekleştirecek olan şube yönetimlerine bildirilmiş, ayrıca web sitemiz üzerinden ilan edilmiştir. Hekimsen Sendikası tüzüğüne göre, her ilden en az 1 ve en fazla 10 delege seçilecektir. Delege seçimleri, illerin bağlı oldukları şubelerin genel kurulu tarafından seçilecektir.

Daha önce herhangi bir şubeye bağlı olmayan iller ise, şubelerin üye sayısı ve coğrafi konumu gözetilerek mevcut şubelere bağlanmıştır. Böylelikle tamamen mevzuata uygun şekilde seçimlerin organizasyonu kolaylaştırılmıştır. İmkanlarımızın en verimli ve rasyonel olarak kullanıldığı bir seçim gerçekleştirilecektir. 

Bu bağlamda sendika merkez genel kuruluna delege olarak katılmak isteyen adaylar, duyuru yapıldıktan sonra her ilden sendikamızın web sitesi üzerinden delege adaylığı başvurularını gerçekleştirilebilecektir. Merkez genel kurul delege adaylığına kabul edilen adayların listesi, bağlı oldukları şubelerin genel kurulunda oylanmak üzere ilgili şube yönetimlerine bildirilecektir.

Şubelerin genel kurulunun yapılacağı tarihler ile seçim sonuçları sendikamızın web sitesi üzerinden ayrıca ilan edilecektir.

Hekimsen 2. Olağan Genel Kurulu ve delege seçimlerinin hekim camiamıza hayırlı olmasını diler, üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen 2. Genel Kurul, Hekimsen Genel Kurul, Hekimsen Genel Kurul Ne Zaman, Hekimsen Seçimleri, Hekimsen Yönetim Seçimi, Hekimsen Seçimi Ne Zaman, Hekimsen Seçimleri Ne Zaman, Hekimsen Seçim Tarihi, Hekimsen Yönetim Seçim Tarihi, Hekimsen Seçim Tarihleri, Hekimsen Genel Seçim Tarihi

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN