HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Kıymetli meslektaşlarımız,

Hekimsen kaybolan saygınlığımızı yeniden kazanmak, kaybedilmiş veya hiç verilmemiş özlük haklarımızı elde etmek, sağlık politikalarında bizlerin sesi olmak, bizlerin güvenliği için gerekli yasal düzenlemeleri ve beklentilerini karşılayacak uygulamaları hayata geçirmek, her türlü mesleki gelişimimizi desteklemek, hekim-sağlık çalışanı-hasta ilişkisini verimli, huzurlu ve güvenilir hale getirmek için mücadele etmektedir.

Bu mücadelede sizler de Hekimsen'e üye olarak hakkınızı arayabilir, sesinizi duyurabilirsiniz.

Üye Ol | Online Üyelik Formu

Hekimsen'e Nasıl Üye Olurum?

Mevcut Sendika Üyeliğiniz Yoksa

Şu anda mevcut bir sendika üyeliğiniz yoksa online üyelik formu ile Hekimsen'e kolaylca üye olabilirsiniz.

  1. Online üyelik formundaki bilgiler şu anda kadronuzun bulunduğu kuruma göre uygun şekilde doldurulur.
  2. 3 iş günü içerisinde kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine e-imzalı üyelik onay belgeleri gelir.
  3. Üyelik onay belgeleri 3 nüsha olarak çıktı alıp imzalanarak çalıştığınız kurumun evrak kayıt birimine, ilçe sağlık müdürlüğüne ya da il sağlık müdürlüğüne teslim edilir.

Online Üyelik Formu

Özel Durumlar:

• Bazı kurumlar üyelik için Sendika Yönetimi Üst Yazısı talep edebilmektedir. Üst yazı talep edilmesi halinde üyelik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra üst yazıyı direk olarak indirebilirsiniz.  Üst yazıyı indirmekte sorun yaşıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan üst yazı formunu indirip çıktı alıp doldurarak üyelik onay belgeleriniz ile birlikte kurumunuza teslim edebilirsiniz. Tek nüsha yeterlidir.

Üye Girişi YapÜst Yazıyı İndir

• Bazı kurumlar e-imzalı onay formu kanunen geçerli olmasına rağmen üyeliği engellemek amacı ile çeşitli zorluklar çıkarabilmektedir. Tarafınıza üyelik konusunda zorluk çıkarılması, evrakların geçersiz olduğu gibi yanıtlar verilirse ya da üyelik konusunda herhangi bir sorun durumunda direkt olarak kurumunuzdaki temsilcimiz ile ya da bizlerle iletişim formu üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Temsilciliklerİletişim Formu

Sendika Üyeliğiniz Varsa

Mevcut bir sendika üyeliğiniz varsa öncelikle mevcut sendikanızdan istifa etmeniz gerekmektedir. 

Aşağıdaki istifa formlarından bulunduğunuz sendikaya ait istifa formunu 3 nüsha halinde çıktı alıp doldurup kurumunuza teslim ediniz.

Diğer Sendikalardan İstifa Formları

İstifa formunun teslimi ile aynı anda ya da bazı kurumlarda 1 iş günü sonra Hekimsen üyeliği için başvuruda bulunabilirsiniz. İstifanız resmi olarak 30 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir ancak istifa formunu teslimi ile aynı anda ya da bazı kurumlarda 1 iş günü sonrasında Hekimsen üyeliği için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tıp Fakültesi Öğrencileri ve Üye Olamayanlar

Sendikamıza tıp fakültesi öğrencisi olduğunuz için, özel bir kurumda çalıştığınız için, şu anda çalışmıyor olduğunuz için ya da diğer sebeplerden dolayı yasal olarak üye olamıyorsanız Hekimsen Gönüllüsü olabilirsiniz.

Hekimsen Gönüllüsü olarak çeşitli üyelik avantajları ve anlaşmalarından faydalanabilir, eylemler ve etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gönüllü Ol

2022 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
Developed with for HEKİMSEN

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası