HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Üye Girişi Gerekli

Bu hesaplama modülü, mesleki mahremiyet sebebiyle yalnızca üyelerimizin erişimine açıktır. Hesaplama yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Üyemiz değilseniz, 5 dakikada online başvuru ile kolayca Hekimsen üyesi olabilirsiniz.

Üye Girişi Yap Hekimsen'e Şimdi Üye Ol

Vergi diliminizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.

Hesaplama modülü, yalnızca diş hastaneleri, eğitim araştırma hastaneleri, devlet hastaneleri, şehir hastaneleri gibi 2. ve 3. basamak hastanelerde çalışan hekimlerimizi kapsamaktadır. Sağlık müdürlükleri, YÖK'e bağlı kurumlar gibi diğer kurumların hesaplamaları farklı olduğu için, bu kurumlarla ilgili hesaplama modülü ilerleyen günlerde eklenecektir.

Teşvik Tavan Ek Ödeme Ücreti Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Tavan ek ödeme tutarı hesaplarken, 657 ana maaş kalemlerinden önce ek ödeme matrahı bulunur. Ek ödeme matrahı  personelin bir ayda alacağı aylık (ek gösterge dahil), yan ödeme ve her türlü tazminat (makam, temsil ve görev tazminatı ile yabancı dil tazminatı hariç) toplamını vermektedir.

Tavan ek ödeme tutarı ise ek ödeme matrahının Ek-1 sayılı listede çalışmalar için belirlenmiş olan tavan ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan tutar ile çarpımı sonuncu bulunur.

Personele yapılacak ek ödeme tutarı, tavan ek ödeme tutarını geçemez.

Temel ek ödeme tutarı Sabit ödeme ve taban ödeme tutarlarının toplamından oluşur. Personele ait net teşvik puanının, teşvik ek ödemesi dönem ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu teşvik ek ödemesi tutarı bulunur. Teşvik ek ödemesi tutarı ile temel ek ödeme tutarı toplamı, tavan ek ödeme tutarını geçemez.

Tavan ek ödeme tutarı, illere göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Hangi Vergi Dilimindeyim?

Hangi vergi diliminde olduğunuzu öğrenmek için, öncelikle vergi matrahınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Vergi matrahınızı öğrenmek için ise, E-Devlet uygulaması E-Bordro sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Bordro sistemi üzerinden bulunduğunuz ayın bordrosunu indirdikten sonra, bordroda yer alan "Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı" bölümünden o aya kadar olan vergi matrahı toplamınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu miktara göre, bulunduğunuz vergi dilimini öğrenebilirsiniz.

Hangi vergi diliminde olduğunuzu öğrenmek için:

Vergi Dilimi ve Gelir Vergisi

Kimlerin Tavan Ek Ödeme Ücreti Hesaplamalarını Yapabilirim?

Teşvik tavan ek ücreti hesaplama modülü ile tavan ödeme ücretleri hesaplaması yapabiliyoruz, peki tavan ek ödeme ücreti hesaplamaları kimler için geçerli? Hekim tavan ek ödeme ücreti, eczacı tavan ek ödeme ücreti, teşvik tavan ek ödeme konusunda hazırlanmış modül ile, hesaplamanızı kolayca yapabilirsiniz.

Doktor Teşvik Tavan Ek Ödeme Ücreti

Doktor tavan ek ödeme ücreti konusunda ilgili unvanınızı seçerek kolaylıkla tavan ödeme ücreti hesaplamanızı yapabilmektesiniz. Pratisyen hekim tavan ek ödeme ücreti için unvanınızı seçerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz.

Diş Hekimi Teşvik Tavan Ek Ödeme Ücreti

Diş hekimi tavan ek ödeme ücreti konusunda ilgili unvanınızı seçerek kolaylıkla tavan ödeme ücreti hesaplamanızı yapabilmektesiniz. Diş hekimi tavan ek ödeme ücreti için unvanınızı seçerek kolayca hesaplama yapabilirsiniz. 

Diğer Hesaplamalar

Nöbet ücreti, taban ödeme ücreti, görev yolluğu gibi tüm hesaplamalar için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Teşvik Hesaplama, Hekimsen Tavan Ödeme Hesaplama, Tavan Ek Ödeme Hesaplama, Teşvik Tavan Ödeme Hesaplama, Teşvik Tavanı Hesaplama, Teşvik Ödeme Hesaplama, Teşvik Tavan Ödeme Hesaplama, Hekim Teşvik Ücreti Hesaplama, Doktor Teşvik Tavan Hesaplama, Diş Hekimi Teşvik Tavan Hesaplama, Öğretim Görevlisi Teşvik Tavan Hesaplama, Asistan Teşvik Tavan Hespalama

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN