HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Konya Şehir Hastanesi'nde Uzm. Dr. Ekrem KARAKAYA Silahlı Saldırıda Şehit Olmuştur | HEKİMSEN

Konya Şehir Hastanesi'nde bir sağlık teröristi, saat 14.30 sıralarında Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan meslektaşımız Doktor Ekrem Karakaya'nın tabancayla ateş açmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen meslektaşımız kurtarılamamış ve şehit olmuştur. Türk milletinin ve camiamızın başı sağ olsun.

Konya Şehir Hastanesi'nde bir sağlık teröristi, saat 14.30 sıralarında Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmakta olan meslektaşımız Uzm. Dr. Ekrem Karakaya'ya polikliniğinde hastalarına baktığı sırada tabancayla 10 - 15 el ateş açmıştır. Meslektaşımız şehit olurken şahıs olayın ardından aynı silah ile intihar etmiştir.

konya-sehir-has-62c613105a55b9FQDWH6S3 Gönderi Görseli

Meslektaşımız Ekrem Karakaya yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış, görevi başında şehit olmuştur. Meslektaşımızın kanı saldırgan kadar silahla hastaneye girilmesine engel olamayan hastane yönetiminin ve bugüne kadar hiçbir önlem almayan yöneticilerin de ellerindedir.

konya-sehir-has-62c613105a55b9FQDWH6S3 Gönderi Görseli

Ailesine, sevenlerine ve tüm camiamıza sabırlar dileriz. Silahla o hastaneye, o polikliniğe nasıl girildiğinin takipçisi olacağız ve sorumluların yanına bırakmayacağız. Türk milletinin ve camiamızın başı sağ olsun.

Sendikamız tüm Türkiye'de 2 Gün (7 Temmuz - 8 Temmuz 2022) eylem kararı almıştır. Bayram sonrası için yapılacaklar hakkında paydaşlarımızla görüşülecektir.

Eylem Dosyaları:

7-8 Temmuz Eylem Dosyaları

Anahtar Kelimeler: İş Bırakma, Hekime Şiddet, Sağlıkta Şiddet, Eylem, Silahlı Saldırı, Konya, Konya Şehir Hastanesi, Ekrem Karakaya, Şehit

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2022 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development | Developed with for HEKİMSEN