HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Van İl Genelinde 18 Eylül 2023 Tarihlerinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Van İl Geneli İş Bırakma Eylem Kararı: Hekimsen 18 Eylül 2023 tarihlerinde Van il genelinde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

18 Eylül 2023 Pazartesi tarihinde Van il genelinde 1 (bir) İş Bırakma Eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Sendikamız, Sağlık Bakanlığı'ndan Aile Sağlığı Merkezleri'nde bakanlığımıza maliyet artışı bile getirmeyecek şekilde güvenlik görevlisi talep etmiş ancak bu sağlanmamıştır. Bu talepten günümüze kadar ASM'lerde çok sayıda şiddet olayı yaşanmış ve çok sayıda hekimimiz bu saldırılarda yaralanmış, çok ciddi bir travma yaşamıştır. Son olarak Van ilimizde yaşanan bir olayda Aile Hekimi olarak görev yapan meslektaşımızdan haksız, usulsüz ve kanunsuz bir şekilde sağlık raporu talep edilmiş, meslektaşımızın vermediği sağlık raporu nedeniyle parmağı kırılmıştır. Hekimin yetkilerine, tıbba ve devlete karşı sorumluluğu vardır. Bu sorumluluğu ve yükümlülüğü veren devletimiz ise hekimini korumamaktadır. Bu şekilde sağlık hizmeti vermek mümkün değildir. 

İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

E-imzalı iş bırakma kararı ve eylem dosyaları ektedir.

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Van İş Bırakma, Van İş Bırakma Kararı, Van Doktorlar İş Bırakıyor, Van Hekimler İş Bırakıyor, Van Sağlık Grevi, Van Doktorlar Ne Zaman İş Bırakıyor, 2023 Van Sağlık Eylemi, 2023 Van İş Bırakma Eylemi, Van Grev, 2023 Van Grev, Van Grev Ne Zaman, Sağlık İş Bırakma Van 2023, Van Sağlıkta Şiddet, Van Hekime Şiddet

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN