HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Bursa Şehir Hastanesi'nde 31 Ekim 2023 Tarihinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Bursa Şehir Hastanesi Eylem Kararı: Hekimsen 31 Ekim 2023 tarihlerinde Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

31 Ekim 2023 Salı tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde 1 (bir) gün İş Bırakma Eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Sağlıkta şiddet her geçen gün artmaktadır. Hekime yapılan saygısızlık, hadsizlik ve sağlıkta teröristlik; dehşete kapıldığımız bir noktaya gelmiştir. Hadsizlik; bir bayan hekimimizin yumruklarla dövülmesi noktasına kadar getirilmiştir. Hekimsen Sendikası Yönetim Kurulu, Hematolog olarak kendini yetiştirebilmiş sayılı hekimlerimizden birine; Bursa Şehir Hastanesi'nde görev yapmakta olan bayan bir uzman doktorumuzun kafasına atılan yumruklar sonucunda ağır yaralanması nedeniyle 31 Ekim 2023 tarihinde iş bırakma kararı almıştır.

Bu bağlamda, Bursa Şehir Hastanesi'nde hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla eyleme katılabilirler (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İş Bırakma Eylemi: 31 Ekim 2023

Hekimsen Sendikası, 31 Ekim iş bırakma kararı almıştır. 116/2023 sayılı iş bırakma kararı ile Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı yapılacaktır. İş bırakma kararı ile 31 Ekim 2023 tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde doktorlar iş bırakacak, hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. İş bırakma kararı, tüm sağlık çalışanlarını da kapsamaktadır.

31 Ekim Doktorlar İş Bırakacak mı?

Bursa Şehir Hastanesi'nde 31 Ekim 2023 tarihinde iş bırakma eylemi yapılacaktır. 31 Ekim doktorlar iş bırakacaktır. İş bırakma eylemi kapsamında Hekimsen Sendikası'nın 116/2023 sayılı kararına uyan tüm sağlık çalışanları, o gün taciz ve güvenlik tehdidi gibi sebepler ile iş yerlerinde bulunmayacaktır. 

Hekimsen Bursa iş bırakma kararı ile Bursa 31 Ekim tarihinde iş bırakma eylemi yapacak. İş bırakma eylemi, Bursa Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilecek. Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakılmasının sebebi ise, Bursa sağlıkta şiddet olaylarının artarak devam etmesi.

Bursa 31 Ekim Doktorlar Çalışıyor mu?

Bursa Şehir Hastanesi eylem kararı ile, Bursa 31 Ekim doktorlar çalışıyor mu sorusu da yanıt bulmuş olacak. 31 Ekim 2023 tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde yapılacak eylem kararına uyan tüm hekimler, o gün çalışmayacak. 

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Bursa İş Bırakma, Bursa Doktorlar İş Bırakıyor, Bursada Doktorlar İş Bırakıyor, Bursa Hekimler İş Bırakıyor, Bursa Hekim Grevi, Bursa 31 Ekim Grev, Bursa 31 Ekim Doktorlar Çalışıyor Mu, Bursa Doktorlar Çalışıyor Mu, Bursa Şehir Hastanesi Eylem, Bursa Sağlıkta Şiddet, Bursa Hekime Şiddet, Bursa Grev, Bursa Sağlık Grevi, Bursa Doktor İş Bırakma, Bursa 2023 Sağlık Eylemi, 2023 Bursa İş Bırakma Eylemi, Doktorlar Grev, Doktor Grevi Son Dakika 2023, 31 Ekim Doktorlar Grevde Mi, Bursa Doktor Grev

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN