HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Deprem Sonrası Vakit Kaybetmeden Yaraları Sarma Zamanı | HEKİMSEN

6 Şubat'ta yaşanan ve ilk belirlemelere göre 11 ilde yıkıcı etkileri olan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza her türlü yardımı yapmak için Hekimsen tarafından gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Ne yazık ki 6 Şubat'ta yaşanan deprem felaketinin etkileri ilk belirlemelere göre 11 ilde yıkıcı etkiler göstermiştir. Deprem, olduğu anda biten bir doğal afet olmayıp etkileri uzun süre devam etmektedir. Deprem sonrası vakit kaybetmeden yaraları sarma vakti.

Hekimsen tarafından Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile iletişime geçilecek, koordinasyon içerisinde çalışma sağlanacak, gelecek taleplere göre imkan ve seçeneklerimiz dahilinde yaraları sarmak için gereken her şey yapılacaktır. 

  • AFAD'a ₺500.000 yapılmış olup yönetim kurulu tarafından bu miktar ihtiyaca göre artırılabilecektir.
  • Hekimsen tarafından başlangıç olarak Çelikhan'da Hekimsen tarafından yemek verilecek, yemek hizmeti diğer etkilenen bölgeler için de yaygınlaştırılacaktır.
  • 300 adet battaniye siparişi verilmiş olup en kısa sürede ihtiyaç olan bölgelere gönderilecektir. 
  • Bu süreçte acil ihtiyaçlarımız olacaktır. İl temsilcisi ve/veya temsilcilerimiz battaniye, kıyafet, şarjlı ışıldak, elektrik sobası gibi acil ihtiyaç duyulabilecek malzemeler için hekimler ve diğer sağlık çalışanlarıyla iletişime geçip acil yardım malzemelerini toplamaya başlamıştır.

Deprem sonrasında ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza Hekimsen aracılığı ile yardım etmek isteyenler web sayfamızda bulunan temsilcilerimizle irtibat kurabilirler. 

Üyelerimize ve tüm vatandaşlarımıza bu aşamada kan bağışının ne kadar değerli olduğunu hatırlatıyor, uygun olan herkesi Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.

Hekimlerimiz, üyemiz olsun ya da olmasın, gereken her türlü yardım talepleri için Hekimsen'e her zaman ulaşabilirler.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Deprem, Kilis Deprem, Adana Deprem, 6 Şubat Deprem, Osmaniye Deprem, Kahramanmaraş Deprem, Gaziantep Deprem, Malatya Deprem, Hekimsen Deprem Yardımı, Hekimsen Deprem Acil İhtiyaç

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN