HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Dicle Üniversitesi'nde Asistan Hekimimize Saldırı | HEKİMSEN

Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde görevli Acil Tıp Asistan Hekimimiz, ilk müdaheleleri yapılan ve tüm işlemleri halledilen çocuk hastasını, Çocuk Gastroenteroloji olan bir merkeze sevk etmek üzereyken hasta yakınları tarafından boğazı sıkılıp, yumruklanarak darp edilmiştir.

Aldığımız bilgiye göre Dicle Üniversitesi Hastanesi Acil Tıp Kliniğinde görevli Acil Tıp Asistan Hekimimiz, ilk müdaheleleri yapılan ve tüm işlemleri halledilen çocuk hastasını, Çocuk Gastroenteroloji olan bir merkeze sevk etmek üzereyken hasta yakınları tarafından boğazı sıkılıp, yumruklanarak darp edilmiştir. İnsanlık dışı davranışlar sergileyen hasta yakınlarından biri bununla da yetinmeyerek, hiçbir güvenlik engeline takılmadan serbestçe hastaneye soktuğu silahı hekim arkadaşımıza doğrultmuştur. Silahın şarjörü o sırada şans eseri yere düşünce etraftakiler şarjörü uzaklaştırırken, diğer bir hekim meslektaşımız ise silahı sağlık magandasının elinden alarak olası bir cinayetin, hekim katliamının önüne geçmiştir. 

Gönderi Görseli

Vatandaşın kendisini, çocuğunu, annesini, babasını tedavi etmek için 7 gün 24 saat görev yapan hekimlerimize karşı yapılan bu insanlık dışı saldırılar artık bir son bulmalıdır. Buradan güvenlik güçlerine, bürokratlara ve bakanlıklara çağrımızdır: Hekimleri hastanede koruyamıyorsunuz. Hekimini korumak devletin görevidir. Ölmemek için daha kaç şansımız var? Kaç hayatımız var? Yaşayacak kaç günümüz var? 

Şiddet ortaya çıkmadan önlenmelidir. Hiçbir anne baba evladını bu şekilde insanların önüne atmak için yetiştirmemiştir. Kendisine şifa sunan hekime karşı şiddet uygulamak insanın yapacağı bir şey değildir.

Ülkemizin her köşesinde hekimlerimize yapılan bu saldırılar karşısında üyemiz olsun ya da olmasın gereken hukuki desteği vereceğimizi, süreçlerin takibinin yapılacağını, her koşulda hekimlerimizin yanında olacağımızı bildiririz.

Anahtar Kelimeler: Hekime Şiddet, Sağlıkta Şiddet, Dicle Üniversitesi, Acil Tıp, Asistan Hekim, Silahlı Saldırı

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN