HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hekimlerimizin Deprem Bölgesindeki Sorunları Sn. Fahrettin Koca'ya Tekrar İletildi | HEKİMSEN

Bakanımız sayın Fahrettin Koca'ya 10 Şubat tarihinde sorunların tespitini içeren bir mektup yazılmış ve web sayfamızdan da duyurulmuştu.Zaman geçtikçe yeni sorunlar ortaya çıkmaya devam etmektedir. Bu nedenle sayın bakanımıza çözüm önerilerimizi de içeren 2. bir mektup gönderme ihtiyacı doğmuştur.

Hekimler deprem sonrasında çok fazla yıpranmış olmalarına rağmen, vatandaşlarımızı tedavi etmek ve hayat kurtarmak adına olağan üstü bir gayret göstermiş, ellerinden gelenin de üzerinde bir çalışma ile depremin zararını ilk göğüsleyen meslek grubu olmuşlardır. Yabancı ülkelerin bile yardıma geldiği günlerde, memleketimizin öz evlatlarının başka türlü davranması da düşünülemezdi.

Ancak, felaketin ilk şoku atlatıldıktan sonra kurtarma çalışmalarına verilen önemden dolayı hekimler ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçları maalesef unutulmuş, ya da organizasyon eksiklikleri ve hatalarından dolayı ihmal edilmişlerdir.

Bu konuya dikkat çekmek amacıyla, başkanımız Uzm. Dr. Adil Kurban tarafından sayın Bakanımız Fahrettin Koca'ya sorunların tespitini içeren bir mektup yazılmış ve web sayfamızdan da duyurulmuştu.

Bazı sorunlar çözülmüş, bazıları ihtiyaç değişikliğinden dolayı güncelliğini yitirmiş olsa da ana hatlarıyla bir çok sorun devam etmekte, gelişmeler ışığında yeni sorunlar ortaya çıkmaya devam etmektedir.

Bu nedenle sorunları güncel olarak derleyen ve bu sefer çözüm önerilerini de içeren bir mektup daha yazma ihtiyacı doğmuş ve başkanımız Uzm. Dr. Adil Kurban tarafından bakanımız Sayın Fahrettin Koca'ya ikinci bir mektup gönderilmiştir.

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Depremde Hekimler, Hekimsen Deprem, İl Sağlık Deprem, Sağlık Bakanlığı Deprem, Deprem Gönüllü Doktor, Depremde Çalışan Doktorlar, Depremde Gönüllü Doktorlar, Depremde Hekim Sorunları, Depremde Doktorlar Çalıştı Mı, Doktorlar Depremde Gönüllü Mü

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN