HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Şanlıurfa Ceylanpınar Devlet Hastanesinde Hekime Şiddet! | HEKİMSEN

Doktorumuzun, kendilerinden önce sırada bekleyen hastaların durumunun daha acil olabileceği ihtimalini açıklaması bile, hiç acil olmayan bu şikayet için acil servise gereksiz yere başvurmuş olan sağlık teröristlerini durdurmaya yetmiyor. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, memleketimizin her köşesinde her türlü şiddet olayına iş bırakma eylemlerimizle karşılık vereceğiz. 

Bugün, 21 Haziran 2022'de, saat 10:50 sularında, Ceylanpınar D.H. Acil Servis'inde, Yeşil Alanda görevini yapmakta olan meslektaşımıza bir hasta yakını tarafından fiziksel şiddet uygulanmıştır.

İçeride muayene olan hastanın çıkmasını bile beklemeden, muayene odasına izinsiz giren bir hasta yakını, doktorumuzun triyaj kağıdına bakıp şikayetini değerlendirerek (dismenore) aciliyeti olmadığını, dolayısıyla sırasını beklemesi gerektiğini söylemesine rağmen hekimimizin masasını yumruklamış ve sonrasında da hekimimizin hem karnına hem de bacağına tekme atmıştır. Hekimimizin, kendilerinden önce sırada bekleyen hastaların durumunun daha acil olabileceği ihtimalini açıklaması bile, hiç acil olmayan bu şikayet için acil servise gereksiz yere başvurmuş olan sağlık teröristlerini durdurmaya yetmemiştir.

sanliurfa-ceyla-62b80449075e8BONYEJJGJ7K Gönderi Görseli

Bu tür olayların yaşanması, yeni çıkan yasalara rağmen şiddetin hala ve artarak devam ediyor olması, hem hekimlerimizin hem de diğer sağlık personellerimizin mesleklerini icra etme konusunda şevklerini kırmakta ve onları günden güne umutsuzluğa sürüklemektedir

sanliurfa-ceyla-62b80449075e8BONYEJJGJ7K Gönderi Görseli

Biz Hekimsen olarak üyemizin ilk dakikadan itibaren yanında olduk ve hukuki süreçleri başlattık

Her zaman dile getirdiğimiz gibi, memleketimizin her köşesinde her türlü şiddet olayına iş bırakma eylemlerimizle karşılık vereceğiz. 

Yarın, 22 Haziran 2022'de, Hekimsen olarak Şanlıurfa Ceylanpınar İlçe Devlet Hastanesinde 1(bir) gün süreyle iş bırakacağız, aynı gün saat 14:00'te, Ceylanpınar İlçe D.H. önünde basın açıklaması yapacağız.

Kamuoyuna duyurulur.

Anahtar Kelimeler: Sağlıkta Şiddet, Şanlıurfa, Ceylanpınar

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2022 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development | Developed with for HEKİMSEN