HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

6 Ekim'de Kocaeli Devlet Hastanesi'nde Hekimimize Hakaret ve Şiddet | HEKİMSEN

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız, kanuna aykırı bir isteği yerine getirilmeyen iki sağlık teröristi tarafından şiddet ve hakarete maruz kalmıştır. Ülkemizin zor şartlar altında ve ciddi emeklerle yetiştirdiği kıymetli hekimlerimizin bu kadar rahat bir şekilde magandaların önüne atılmasını kabul etmiyor, yetkililerden bir an önce önlem almalarını talep ediyoruz.

Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne 6 Ekim tarihinde bel ağrısı şikayeti ile başvuran hastaya hekimimiz tarafından gerekli tetkik ve tedaviler uygulanmış, 2 gün istirahat raporu uygun görülmüştür. Ancak hasta, raporunun bir sonraki gün başlatılmasını istemiştir. Hekimimiz tarafından bunun mümkün olamayacağı, raporun verildiği andan itibaren geçerli olacağı belirtilmiştir. Bunun üzerine hasta yaşanan durumu kabul etmemiş, tedaviyi de reddederek acil servisten ayrılmıştır. 

Hasta, yanında bir şahısla birlikte hastaneye tekrar gelmiş ve hekimimize raporu almayı kabul ettiklerini belirtmişlerdir. Hekimimizin raporu yazmasının ardından bu kez hasta ve yanındaki şahıs, raporu yazılı evrak olarak almak istediklerini belirtmişlerdir. Hekimimizin "raporun sistemde var olduğunu, E-Nabız sisteminin ilgili bölümünden de görüntülenebileceğini" belirtmesi sonrasında hasta ve yanındaki şahıs hekimimizin üzerine yürümüş, hasta hekimimize bardak fırlatmış, eline aldığı kağıtları hekimimizin üzerine atmış, yanındaki şahıs hekimimize yumruk atmıştır. Sonrasında hastanın yanındaki şahıs "Şerefsizler, bu doktorları boşuna dövmüyorlar" ifadelerini kullanmıştır. Ardından konu ile ilgili olarak beyaz kod verilmiştir.

Hekimimize geçmiş olsun diliyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı meslektaşlarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Anahtar Kelimeler: Hekime Şiddet, Kocaeli Hekime Şiddet, Kocaeli Doktora Şiddet, Kocaeli Doktor Şiddet, Kocaeli Devlet Hastanesi Şiddet, Kocaeli Hekim Şiddet, Kocaeli Sağlıkta Şiddet, Hekimsen Sağlıkta Şiddet, Hekime Darp, Doktora Şiddet Olayı

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN