HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 6 Kasım 2023 Tarihinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eylem Kararı: Hekimsen 6 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

6 Kasım 2023 Pazartesi tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 1 (bir) gün İş Bırakma Eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuk acil polikliniğinde görev yapmakta olan kadın bir hekimimizin, hasta yakınları olduğu öğrenilen sağlık teröristleri tarafından sözel ve fiziksel şiddete uğraması nedeniyle Hekimsen Sendikası 6 Kasım 2023 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır.

Saldırıya uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, maddi ve manevi tüm imkanlarımızla yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Hiçbir meslektaşımız yalnız değildir. Hekimsen Sendikası, yapılan bu saygısız, hadsiz ve insanlık dışı saldırıların son bulması için sağlıkta şiddet olayları bitinceye kadar, eylemlerine devam edecektir.

Bu bağlamda, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla eyleme katılabilirler (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İş Bırakma Eylemi: 6 Kasım 2023

Hekimsen Sendikası, 6 Kasım iş bırakma kararı almıştır. 118/2023 sayılı iş bırakma kararı ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iş bırakma yapılacaktır. İş bırakma kararı ile 6 Kasım 2023 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktorlar iş bırakacak, hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. İş bırakma kararı, tüm sağlık çalışanlarını da kapsamaktadır.

6 Kasım Doktorlar İş Bırakacak mı?

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 6 Kasım 2023 tarihinde iş bırakma eylemi yapılacaktır. 6 Kasım doktorlar iş bırakacaktır. İş bırakma eylemi kapsamında Hekimsen Sendikası'nın 118/2023 sayılı kararına uyan tüm sağlık çalışanları, o gün taciz ve güvenlik tehdidi gibi sebepler ile iş yerlerinde bulunmayacaktır. 

Hekimsen Antalya iş bırakma kararı ile Antalya 6 Kasım tarihinde iş bırakma eylemi yapacak. İş bırakma eylemi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilecek. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iş bırakılmasının sebebi ise, Antalya sağlıkta şiddet olaylarının artarak devam etmesi.

Antalya 6 Kasım Doktorlar Çalışıyor mu?

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi eylem kararı ile, Antalya 6 Kasım doktorlar çalışıyor mu sorusu da yanıt bulmuş olacak. 6 Kasım 2023 tarihinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılacak eylem kararına uyan tüm hekimler, o gün çalışmayacak. 

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Antalya İş Bırakma, Antalya Doktorlar İş Bırakıyor, Antalya Doktorlar İş Bırakma, Antalyada Doktorlar İş Bırakıyor, Antalya Doktor Grevi Son Dakika 2023, Antalya 6 Kasım Doktorlar İş Bırakıyor, Antalya 6 Kasım Doktor Grevi, Antalya 6 Kasım Sağlık Grevi, Antalya 6 Kasım Doktor İş Bırakma, Antalya Doktor Grevi, Antalya Doktorlar Çalışıyor Mu, Antalya Doktorlar Eylemde Mi, Doktor Grevi Son Dakika

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN