HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Bursa Şehir Hastanesi'nde 19 Şubat 2024 Tarihinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Bursa Şehir Hastanesi Eylem Kararı: Hekimsen 19 Şubat 2024 tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

19 Şubat 2024 Pazartesi tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde 1 (bir) günlük İş Bırakma Eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Bursa Şehir Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde asistan hekim olarak görev yapmakta olan meslektaşımıza, nöbet çıkışında yapılan saldırı bir kez daha göstermiştir ki; hekimlerimize her geçen gün dozu artan şiddet olaylarına, önleyici yasal tedbirlerin alınmaması nedeniyle sağlık teröristleri daha fazla cesaretlenmektedir. Tüm taleplerimize karşın, sağlık kurumlarında çalışanlar için gerekli önlemler alınmamış, saldırılar sosyal medyada paylaşılmadıkça saldırganlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış, cezalar caydırıcı olmaktan çok cesaret verici olmuştur. Hekiminin varlığına değer vermeyen idarecilerimizi hekimlerin yokluğu ile uyarmak istiyoruz. Sendikamızın Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve tüm yetkililere yaptığı onca çağrı ve talebe rağmen sağlıkta şiddete karşı hiçbir yeterli önlem alınmaması, bunu yapanlara karşı verilen ceza ve uygulamaların yetersizliği nedeniyle bu karar alınmıştır.

Meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyor ve yaşanan bu sağlık terörü sebebiyle; şiddet yaşanan her kurumda iş bırakma kararı alma yönünde mevcut Yönetim Kurulu kararımıza göre 19 Şubat 2024 tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, Bursa Şehir Hastanesi'nde hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla eyleme katılabilirler (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

Göstermiş olduğumuz bu demokratik tepkinin şiddete karşı bir farkındalık oluşturmasını ve yetkililerin palyatif ve göstermelik çözümler yerine samimi ve etkin çözümler üretmesini diliyoruz. İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İş Bırakma Eylemi: 19 Şubat 2024

Hekimsen Sendikası, 19 Şubat iş bırakma kararı almıştır. 141/2024 sayılı iş bırakma kararı ile Bursa Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı uygulanacaktır. İş bırakma kararı ile 19 Şubat 2024 tarihindeBursa Şehir Hastanesi'nde doktorlar iş bırakacak, hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. İş bırakma kararı, tüm sağlık çalışanlarını da kapsamaktadır.

19 Şubat Doktorlar İş Bırakacak mı?

Bursa Şehir Hastanesi'nde 19 Şubat 2024 tarihinde iş bırakma eylemi yapılacaktır. 19 Şubat doktorlar iş bırakacaktır. İş bırakma eylemi kapsamında Hekimsen Sendikası'nın 141/2024 sayılı kararına uyan tüm sağlık çalışanları, o gün taciz ve güvenlik tehdidi gibi sebepler ile iş yerlerinde bulunmayacaktır. 

Hekimsen Bursa Şehir Hastanesi iş bırakma kararı ile Bursa 19 Şubat tarihinde iş bırakma eylemi yapacak. İş bırakma eylemi, Bursa Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilecek. Bursa'da iş bırakılmasının sebebi ise, Bursa'da sağlıkta şiddet olaylarının artarak devam etmesi.

Bursa 19 Şubat Doktorlar Çalışıyor mu?

Bursa Şehir Hastanesi eylem kararı ile, Bursa 19 Şubat doktorlar çalışıyor mu sorusu da yanıt bulmuş olacak. 19 Şubat 2024 tarihinde Bursa Şehir Hastanesi'nde yapılacak eylem kararına uyan tüm hekimler, o gün çalışmayacak. 

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Bursa Şehir Hastanesi İş Bırakma, Bursa Şehir Hastanesi Doktorlar İş Bırakıyor, Doktorlar Grev, Doktor Grevi Son Dakika, Doktor İş Bırakma Son Dakika, Bursa Şehir Hastanesi Hekimler İş Bırakıyor, Trakya Üniversitesi Doktor Grevi, Trakya Üniversitesi Doktorlar Çalışıyor Mu, 19 Şubat Bursa Şehir Hastanesi Doktorlar Çalışıyor Mu, Doktor Grevi Son Dakika 2024, 19 Şubat Doktorlar Grevde Mi, Bursa Şehir Hastanesi Doktor Grev, Bursa Şehir Hastanesi 2024 İş Bırakma Eylemi, Bursa Şehir Hastanesi Eylem, Bursa İş Bırakma Eylemi, Bursa Doktor Grevi

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN