HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Dünya Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun | HEKİMSEN

Ağız ve Diş Sağlığı'nın kazanılması, korunması ve tedavilerinin yapılmasında özveri ile çalışan, gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin  "22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü" kutlu olsun.Sendikamızın yönetimlerinde çok değerli katkıları bulunan diş hekimlerimizin her zaman yanındayız.

Hastalıkların başlangıç noktası ve aynı zamanda vücuttaki hastalıkların belirtilerinin ilk görüldüğü yer olan ağzımızın sağlığı için çalışan diş hekimlerimiz, dünyada kabul edilen kriterlere göre hem mesleki hastaların en çok görüldüğü, hem de ağza 20 cm mesafede çalışması nedeniyle AIDS, Hepatit, COVID gibi bulaşıcı hastalıklara en çok maruz kalan meslek grubudur. Ülkemizde kamuda çalışan hekimlerin giderek artan MHRS sayısı nedeniyle, diş hekimlerinde bu mesleki ve bulaşıcı hastalıklar giderek artmaktadır. Kamuda çalışan diş hekimlerinin MHRS sayısı her diş hekiminin çalışma şekline göre planlanmalı ve her hastadan sonra steril bir ortam oluşması için dezenfeksiyon süresi tanınmalıdır. Diş hekimlerinin muayene ettiği hastadan ziyade,diş tedavisi yapılan hasta sayısının daha değerli olduğu unutulmamalıdır.

Kamuda çalışan diş hekimlerinin, ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim almış yardımcı personel ile 4 el kuralı çalışmaları için gerekli çalışmalar, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmalıdır. Ayrıca diş hekimliği fakültelerinde, asıl işi yapan stajyer diş hekimleri olduğu için geriye dönük SGK borçlanması hakkı diş hekimlerine tanınmalıdır. İllerdeki nüfus baz alınarak, ADSM -ADSH planlaması yapılmalı ve gerekli sayıda diş hekimi ataması gerçekleştirilerek, kamuda çalışan diş hekimlerinin daha etkin tedavi edici hale gelmesi sağlanmalıdır. Kamuda çalışan diş hekimlerinin, meslek onuruna yakışır bir ortam ve gelirle çalışması için, Hekimsen olarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Ağız ve Diş Sağlığı'nın kazanılması, korunması ve tedavilerinin yapılmasında özveri ile çalışan, gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü kutlu olsun. Sendikamızın yönetimlerinde çok değerli katkıları bulunan diş hekimlerimizin her zaman yanındayız.

Anahtar Kelimeler: Kutlama, Diş Hekimleri Günü, Dünya Diş Hekimleri Günü, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü, Diş Hekimleri Günü Kutlaması, Hekimsen Diş Hekimleri, Diş Hekimi Günü, Diş Günü, Diş Hekimliği Günü, Diş Hekimlerinin Günü

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN