HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Türkiye'nin İlk Hekim Festivali "HekimFest" 29 Eylül'de Adana'da! | HEKİMSEN

Hekimsen Sendikası, hekimlerin mesleki ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye'nin ilk hekim festivaline ana sponsor olarak katılıyor. HekimFest, 29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirilecek. Festival, hekimlere mesleki bilgi ve deneyim paylaşımı, stres azaltma, hekimler arasında yeni arkadaşlıklar kurma ve Adana'yı keşfetme fırsatı sunuyor.

UDAD'ın Gerçekleştirdiği Türkiye'nin İlk Hekim Festivali "HekimFest", Hekimsen Ana Sponsorluğunda Adana'da! 

Türkiye'nin İlk Hekim Festivali, "HekimFest" Adana'da!

1. Uluslararası Hekim Festivali HekimFest, 29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında UDAD Uluslararası Doktorlar Arası Dayanışma Derneği tarafından Adana'da gerçekleştirilecek. Festival, hekimlerin mesleki ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için her şey düşünülerek hazırlandı. Etkinlik, hekimler için unutulmaz bir deneyim olacak. 

Hekimsen Sendikası Hekimfest Ana Sponsoru

Hekimsen Sendikası, etkinliğin ana sponsoru olarak hekimlerin sosyal ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak için önemli bir adım atıyor. Sendikamız, festival boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak ve hekimlerin bir araya gelerek mesleki deneyimlerini paylaşmalarını, streslerini azaltmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlayacak bu festival kapsamında ana sponsor olarak katılım sağlıyor.

Hekimsen Sendikası Hekimfest'in ana sponsoru!

Hekimsen Sendikası Genel Başkanı Adil Kurban, "Hekimlerimizin mesleki ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir adım atıyoruz. HekimFest, hekimlerin bir araya gelerek mesleki deneyimlerini paylaşmalarını, streslerini azaltmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlayacak. Hekimlerin daha iyi koşullarda çalışmaları ve daha kaliteli sağlık hizmeti sunmaları için her zaman, her alanda, her şekilde mücadele edeceğiz." dedi.

Gönderi Görseli

Hekimfest Nedir?

HekimFest, tam adı ile UDAD 1. Uluslararası HekimFest, UDAD Uluslararası Doktorlar Arası Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve Hekimsen Sendikası'nın ana sponsor olarak katılım sağlayacağı bir hekim festivalidir.

Etkinlik Programı

Hekimsen Sendikası'nın ana sponsorluğunda düzenlenen HekimFest etkinlik programına ve etkinlik hakkında diğer güncel bilgilere hekimfest.hekimsen.org adresinden ulaşabilirsiniz. 

HekimFest | Hekimsen Web Sitesi

HekimFest Ne Zaman ve Nerede Düzenlenecek?

HekimFest, 29 Eylül - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında Adana'da, Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde düzenlenecek. Festival 29 Eylül Cuma günü 14.00'te başlayacak ve festival süreci boyunca birçok farklı etkinlik gerçekleştirilecek.

HekimFest'e Nasıl Katılım Gösterilir?

Katılım, katılım ücretleri, güncel festival programı ve diğer ayrıntılı bilgiler için: hekimfest.hekimsen.org

Hekimsen Katılım Ücreti Ne Kadar?

KatılımcıÜcret
Yetişkin1000 TL
800 TL
Tıp/Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencisi500 TL
12 Yaş Üstü Çocuk500 TL
12 Yaş Altı ÇocukÜcretsiz

HekimFest katılım ücretleri yetişkin için 1000 TL, hekimlerimizin eşleri için 800 TL, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerimiz için 500 TL, 12 yaş üstü çocuklar için 500 TL, 12 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. Katılım esnasında öğrencilerden öğrenci kimliği istenecektir. Konaklama misafirlerimize aittir.

Festival Fırsatları

Bilindiği üzere hekimler, dünyanın en zorlu mesleklerinden birini icra ediyorlar. Pandemi ve deprem gibi zorlu süreçlerden geçerken, her zaman hastalarının yanında olan hekimlerimiz, bu süreçte kendi sağlıklarını ve sosyal hayatlarını da ihmal etmek zorunda kaldılar. Hekimsen Sendikası, hekimlerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, streslerini azaltmak ve stresle başa çıkma yöntemlerini öğrenmek amacıyla Türkiye'nin ilk hekim festivaline ana sponsor olarak katılıyor. Festival, hekimlerin mesleki ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı.

Hekimlerimiz Adana'nın kebabından yiyecek, şalgamından içecek!

Festival hekimlerimizin mesleki bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, farklı branşlarla bir araya gelebilecekleri bir ortam sunuyor. Ayrıca düzenlenecek stres azaltıcı etkinlikler ile, pandemi ve deprem gibi felaketlerin getirdiği stres yükünün azaltılması hedefleniyor. Bunun yanında festival, Türkiye'nin dört bir yanından etkinliğe katılan hekimlerin birbirleri ile tanışması ve farklı branş ve şehirlerden yeni arkadaşlıklar kurmaları sağlanarak, hekimler arasındaki bağların sağlamlaştırılacağı bir ortam oluşturuyor. Festival kapsamında hekimlerimiz Adana'yı keşfedebilecek, tarihi ve turistik yerlerini gezebilecekler.

Adana'ya Gelmişken: Adana'nın Lezzetleri

 • Adana Kebap: Adana kebabı, Adana'nın en ünlü lezzetidir. Kuzu eti, kuzu kuyruk yağı, pul biber ve tuz ile yapılan Adana kebabı, dürüm olarak da tüketilebileceği gibi, yanında pilav olmadan çeşitli salata ve mezelerle servis edilir. Türkiye'nin hiçbir yerinde aslı gibi bulamayacağınız bu lezzeti deneyimlemek için, sizleri 29 Eylül'de Adana'ya bekliyoruz.
 • Şalgam: Adana kebabının ayrılmaz bir parçası olan şalgam suyu; siyah havuç, şalgam turpu ve bulgur unu mayasıyla yapılır. Mayhoş ve keskin bir tada sahip olan şalgam suyu, Adana'da her yerde kolayca bulunabilir.
 • Ciğer: Adana'da ciğer, kahvaltıda tüketilmesi ile ilginç bulunan bir lezzettir. Elbette, günün tüm saatlerinde tüketilebilir. Çeşitli salata ve mezelerle servis edilen, yedikçe yediren Adana ciğeri için sizleri Adana'ya bekliyoruz!
 • Şırdan Dolması: Adana'nın en sıra dışı lezzetlerinden biri olan şırdan dolması, kuzu şırdanının baharatlı pirinçle doldurulup pişirilmesiyle yapılıyor. Şırdan dolması, genellikle Adana'nın sokak lezzetleri arasında yer almakta. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde yapılıyor olsa da, Adana'nın şırdanı için sizleri Adana'ya bekliyoruz.
 • Adana Usulü Su Böreği: Aana usulü su böreği, diğer su böreklerinden farklı olarak ince açılmış yufkalara uzadıkça uzayan bir peynirle sarılır. Adana usulü su böreği, genellikle kahvaltıda tüketiliyor ve birçok yerde bulmak mümkün.
 • Bici: Özellikle yaz aylarının sıcaklığı sebebi ile rendelenmiş buz, nişasta, pudra şekeri ve çeşitli meyveler ile hazırlanan bir lezzettir. Kolay hazırlanışı ile farklı bir lezzet sunan bici, Adana'da sizleri bekliyor.
 • Sıkma: Adana'nın kahvaltı sofralarını süsleyen bir lezzeti olan sıkma, hamurun içine genellikle peynir olmak üzere kıyma, patates veya ıspanak gibi malzemeler konularak da yapılabiliyor.
 • Adana İçli Köftesi: Adana içli köftesi, Türkiye'nin her yerinde yapılan içli köftenin Adana'ya özgü bir çeşididir. Adana içli köftesinin içi, genellikle kıyma, soğan, ve baharatlarla doldurulur, haşlanarak pişirilir. Sizler için farklı bir deneyim olacak Adana İçli Köftesi için Adana'ya bekliyoruz.
 • Adana Simidi: Adana simidi, Adana'nın en sevilen sokak lezzetlerinden biridir. Adana simidi, genellikle şalgam suyuyla birlikte tüketilir. Diğer yerlerdeki simitlerden farklı olarak hazırlanan bu simit, sizler için farklı bir deneyim olacak.
 • Fellah Köftesi: Fellah köftesi, temel maddesi bulgur olan yöresel bir lezzettir. Fellah köftesini her yerde yeme fırsatı bulabilirsiniz ancak Adana usulü Fellah köftesi yemek için sizleri mutlaka Adana’ya bekliyoruz.
 • Adana Usulü Lahmacun: Adana usulü lahmacun, diğer yörelerdekinden genellikle daha küçük halde hazırlanır. Sizler için farklı bir deneyim olacak bu lezzet için sizleri 29 Eylül'de Adana'ya bekliyoruz.

Katılım

Katılım, katılım ücretleri, güncel festival programı ve diğer ayrıntılı bilgiler için Hekimsen web sayfamızı hekimfest.hekimsen.org adresi üzerinden bilgi alabilir, HekimFest resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da UDAD Uluslararası Doktorlar Arası Dayanışma Derneği resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi ve Katılım

HekimFest, 29 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde Adana'da sizleri bekliyor!

Sıkça Sorulan Sorular

Konaklama Nasıl Olacak?

Etkinlik kapsamında konaklama misafirlerimize ait olacak ancak konaklama için anlaşma yapılan oteller bulunmaktadır. Adana'nın çeşitli noktalarında var olan otel anlaşmalarını güncel olarak festivalin resmi web sitesi hekimfest.org.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Bu otellerden ayrıca etkinlik alanına gidiş - dönüş için ulaşım imkanı da HekimFest tarafından sağlanacaktır. Ayrıca dilerseniz, kamp etkinliğimiz kapsamında geceyi çadırlarda da geçirebilirsiniz. Etkinlik alanında çadır kiralama imkanı olacaktır. Bunun yanında, Hekimsen Sendikası da sayı belirli olmadığı için, üyelerinin bir kısmı için çadır temin edecektir.

Ulaşım Nasıl Olacak?

Anlaşmalı otellerden etkinlik alanına gidiş dönüşler için ulaşım HekimFest tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bunun yanında, gün içindeki etkinlikler arası ulaşım da HekimFest tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bunun dışında, üniversite yerleşkesinde yeterli otopark alanları da mevcuttur. Etkinliğe özel aracınızla rahatlıkla gelebilir, dilerseniz etkinlik içinde ulaşımı özel aracınızla da sağlayabilirsiniz.

Kamp Nasıl Olacak?

Kamp, etkinliğin temel amaçlarından bir tanesi. Afet bilinci konusunda katkısı olacak kamp için üniversite yerleşkesinde uygun alan mevcut. Bu alanlarda, gece konaklamak isteyen misafirler için uygun kamp ortamı sağlanacak. Ayrıca etkinlik kapsamında afet bilinci amacı ile çadır kurma ve temel kamp eğitimleri olacak. Dileyenler, çadırlarını kendileri getirebilir. Bunun yanında HekimFest tarafından kamp alanında çadır kiralama imkanı sunulacak. Ayrıca Hekimsen Sendikası da sayı belirli olmadığı için, üyelerinin bir kısmı için çadır temininde bulunacaktır. Kamp alanında Hekimsen Sendikası'nın toplandığı bir alan yer alacak. Geceyi kamp yapacaklarla birlikte geçireceğiz. Kamp için gelirken çadırların ev konforunda olmadığını unutmayın. Yanınıza yorgan, battaniye, çadır içide yatak niyetine kullanılabilecek ve şekil alabilen diğer malzemeler, su ve yedek kıyafetler getirmeyi unutmayınız.

Yemek ve Diğer Temel İhtiyaçlar

Alanda yemek ihtiyacının giderilmesi amacı ile çeşitli yemekler sürekli olarak var olacak. Kebap, ev yemekleri ya da çeşitli seçeneklerden bir bölümü alanda yerini alacak. Alanda yemekler ücretli olarak sunulacak, ancak dışarıdaki ücretlere göre daha düşük olacak. Bunun yanında su ihtiyacı HekimFest tarafından karşılanacak. Tuvalet ihtiyacı içinse Çukurova Üniversitesi Yerleşkesi yeterli olacak, bunun yanında uzak noktalar için uygunsa belediye desteği sağlanacak.

Diğer Tüm Sorularınız İçin

Diğer tüm sorularınız için HekimFest resmi web sitesi hekimfest.org.tr üzerinden yardım alabilirsiniz. Hekimsen Sendikası üyelerimiz, Hekimsen web sitesinde sağ altta yer alan mavi mesaj simgesi ya da iletişim formu üzerinden bizlerden yardım alabilirler.

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Gönderi Görseli

Anahtar Kelimeler: Hekimfest, Hekimfest Ne Zaman, Hekimfest Kimler Katılabilir, Hekim Festivali, Hekimfest Hekimsen, Hekimfest Sendika, Hekimfest Nerede, Hekimfest Nedir, Hekimfest Festivali, Hekimfest Neler Var, Hekimfest Etkinlik Programı, Uluslararası Hekimfest

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN