HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde 25 Aralık 2023 Tarihinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Eylem Kararı: Hekimsen 25 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

25 Aralık 2023 Pazartesi tarihinde İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde 1 (bir) günlük İş Bırakma Eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Hastanelerde hekimlere ve sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet; mevzuatta alınan önlemlere rağmen hız kesmek yerine artarak devam etmektedir. Son olarak İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi acil servisinde dün akşam 1 hekim ve 3 hemşire arkadaşımız, hasta yakınları tarafından darp edilmiştir. Hekimimizin kafa travması ve yüz kemiklerinde kırıklar olması sebebiyle, tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir.

Şiddet, sağlık çalışanları dışında devletin hiçbir kurumunda bu kadar yoğun uygulanmamakta; hiçbir kurumun çalışanları kendilerini sağlık çalışanları kadar güvensiz ve sahipsiz hissetmemektedirler. Mevzuatlar, etkinliklerini uygulandıkları ölçüde gösterebilirler. Sağlıkta şiddet olaylarında tüm mevzuata rağmen failler çoğunlukla tutuksuz yargılanmakta, bu da şiddete meyleden insanların cesaretlenmesine neden olmaktadır. Bu cesaretin kırılması yalnızca Sağlık Bakanlığı ile değil, İç İşleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumlarının iş birliği ile mümkün olacaktır.

Meslektaşımıza ve hemşirelerimize geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyor ve günümüze kadar bu iradenin gösterilememiş olması ve yaşanan bu sağlık terörü sebebiyle; şiddet yaşanan her kurumda iş bırakma kararı alma yönünde mevcut Yönetim Kurulu kararımıza göre 25 Aralık 2023 tarihinde iş bırakma kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla eyleme katılabilirler (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

Göstermiş olduğumuz bu demokratik tepkinin şiddete karşı bir farkındalık oluşturmasını ve yetkililerin palyatif ve göstermelik çözümler yerine samimi ve etkin çözümler üretmesini diliyoruz. İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İş Bırakma Eylemi: 25 Aralık 2023

Hekimsen Sendikası, 25 Aralık iş bırakma kararı almıştır. 127/2023 sayılı iş bırakma kararı ile Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde iş bırakma kararı uygulanacaktır. İş bırakma kararı ile 25 Aralık 2023 tarihinde Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde doktorlar iş bırakacak, hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. İş bırakma kararı, tüm sağlık çalışanlarını da kapsamaktadır.

25 Aralık Doktorlar İş Bırakacak mı?

Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde 25 Aralık 2023 tarihinde iş bırakma eylemi yapılacaktır. 25 Aralık doktorlar iş bırakacaktır. İş bırakma eylemi kapsamında Hekimsen Sendikası'nın 127/2023 sayılı kararına uyan tüm sağlık çalışanları, o gün taciz ve güvenlik tehdidi gibi sebepler ile iş yerlerinde bulunmayacaktır. 

Hekimsen İstanbul iş bırakma kararı ile İstanbul 25 Aralık tarihinde iş bırakma eylemi yapacak. İş bırakma eylemi, İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilecek. İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde iş bırakılmasının sebebi ise, İstanbul sağlıkta şiddet olaylarının artarak devam etmesi.

İstanbul 25 Aralık Doktorlar Çalışıyor mu?

İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi eylem kararı ile, İstanbul 25 Aralık doktorlar çalışıyor mu sorusu da yanıt bulmuş olacak. 25 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde yapılacak eylem kararına uyan tüm hekimler, o gün çalışmayacak. 

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen İstanbul İş Bırakma, İstanbul Doktorlar İş Bırakıyor, Doktorlar Grev, Doktor Grevi Son Dakika, Doktor İş Bırakma Son Dakika, İstanbul Hekimler İş Bırakıyor, Cemil Taşçıoğlu Doktor Grevi, Cemil Taşçıoğlu Doktorlar Çalışıyor Mu, 25 Aralık İstanbul Doktorlar Çalışıyor Mu, Doktor Grevi Son Dakika 2023, 25 Aralık Doktorlar Grevde Mi, İstanbul Doktor Grev, İstanbul 2023 İş Bırakma Eylemi, İstanbul Şehir Hastanesi Eylem, Cemil Taşçıoğlu Hastane Eylem, Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Grev

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN