HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hatay'da Belirlenen Kurumlarda 15 Eylül 2023 Tarihinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Hatay İş Bırakma Eylem Kararı: Hekimsen 15 Eylül 2023 tarihinde Hatay'da Defne Devlet Hastanesi, Kocaeli Belediyesi Sahra Hastanesi ve Güven Sahra Hastanesi (Merkez Sahra / Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi)'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

14 Eylül 2023 tarihinde Defne Devlet Hastanesi'nde hamile bir kadın hekime karşı uygulanan şiddet nedeniyle, 15 Eylül 2023 tarihinde Defne Devlet Hastanesi, Kocaeli Belediyesi Sahra Hastanesi, Güven Sahra Hastanesi (Merkez Sahra / Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi)'nde iş bırakma eylemi yapılması Hekimsen Sendikası'nca karar altına alınmıştır.

Buna göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir. Sendikamızın Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve tüm yetkililere yaptığı onca çağrı ve talebe rağmen sağlıkta şiddete karşı hiçbir yeterli önlem alınmaması, bunu yapanlara karşı verilen ceza ve uygulamaların yetersizliği nedeniyle bu karar alınmıştır.

Bir daha bu tür olayların ülkemizde yaşanmaması dileğiyle, değerli meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Hatay İş Bırakma, Hekimsen Hatay Grev, Hekimsen Defne İş Bırakma, Hatay Doktor Eylemi, Hatay Doktor Grevi, Hatay Hekimler Eylemde Mi, Hatay Doktorlar Eylemde Mi, Hatay Doktorlar Grevde Mi, Hatay Sağlıkta Şiddet, Defne Sağlıkta Şiddet, Defne İş Bırakma, Defne Grev, Hatay İş Bırakma 2023, Hatay Sağlıkta Grev, Hatay Sağlıkta Eylem 2023

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN