HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hekimsen Sendikası Şube Delege Seçimleri İçin Başvurular Başlıyor | HEKİMSEN

Hekimsen Sendikası şube delege seçimleri için başvurular 7 Mart 2024 tarihi ve 17.30 saati itibarı ile web sitesi üyelik sistemi üzerinden giriş yapıldıktan sonra, ilgili bölümden gerçekleştirilecektir. Tüm üyelerimize saygıyla duyurulur.

Hekimsen Sendikası Şube Delege Seçimlerine Katılım Çağrısı

Hekimsen Sendikası şube delege seçimleri için başvurular, Ankara, Bursa, Sakarya, Şanlıurfa ve Trabzon illeri için 7 Mart 2024 tarihi ve 17.30 saati itibarı ile sendika web sitesi üyelik sistemi üzerinden, üye girişi yapıldıktan sonra ilgili bölümden gerçekleştirilecektir. Delege seçimlerine başvurular, yalnızca seçimlerin yapılacağı illerdeki üyelerimiz tarafından yapılabilecektir. Web ortamı üzerinden yapılacak başvurular için sistem asgari 3 gün açık kalacaktır. Doğal delege sayılan şube yönetim kurulları başvurmayacaklardır. Ankara ilimiz için daha önce yapılmış olan delege seçimi de sistemsel bir hata sebebiyle tekrar edilecektir.

Demokratik Katılımın Önemi

Cumhuriyet idari şekli içinde demokratik sistem, tüm seçimler katılımın tüm toplum katmanları tarafından yapılması şartı ile çalışabilir. Aksi halde yönetimler toplumu temsil edemedikleri gibi ancak marjinal grupları temsil edebilir hale gelebilirler. Bunun örneklerini, ülkemizde nereye bakarsanız görebilirsiniz.

  • Demokratik katılım, toplumun siyasi ve sosyal hayatta aktif rol alması ve karar verme süreçlerine katkıda bulunması anlamına gelir.
  • Yüksek katılımlı demokrasiler, daha güçlü ve meşru kabul edilir. Toplumun karar verme süreçlerine katılımı, yönetime olan güveni ve desteği artırır.
  • Farklı bakış açılarının ve fikirlerin temsil edildiği demokrasiler, daha kapsayıcı ve toplumun ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan kararlar alır.
  • Demokratik katılım, seçilmişleri topluma karşı sorumlu kılar. Toplum, seçilmişleri denetleyebilme ve gerektiğinde hesap sorabilme imkanına sahip olur.
  • Demokratik katılım, toplumda aktif ve sorumlu bireyler yetiştirir. Bu da toplumda demokrasinin ve diğer değerlerin gelişmesine katkıda bulunur.

Seçimlere katılarak, oy kullanarak, delege olarak, Hekimsen Sendikası'nda aktif rol alarak, görüş ve düşüncelerinizi ifade ederek sizler de Hekimsen Sendikası yönetimine demokratik katılımda bulunabilirsiniz. Demokratik katılım, her bireyin demokrasinin işleyişine katkıda bulunabileceği bir haktır ve aynı zamanda bir görevdir. Hepimiz demokratik katılımı teşvik ederek daha güçlü ve daha adil bir sendika inşa edebiliriz.

Delege Olmak Neden Önemli?

Şube delegesi olarak, şubemizde hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanı üyelerimize destek olabilir, sendikamızın faaliyetlerini ilinizde düzenleyebilir, verdiğiniz destekle birçok meslektaşımızın mutluluğuna sebep olabilirsiniz. 14 Mart Tıp bayramını hekimlerin bayramı olarak kutlayabilir adeta ilinizde verilen sendikal hizmetle Tıp tarihine geçebilirsiniz. Ayrıca Denetim, Disiplin gibi kurullara girebilir sendikamız şubesinin kararlarında yapılabilecek hatalara engel olur ideal bir yapının oluşmasına neden olursunuz.

Üyelerin sesini duyurmak ve haklarını savunmak için oldukça önemlidir. Bu sadece tüm gücü ile tıbbın hekimlerin geleceği için çalışan Hekimsen Sendikası'na değil, aynı zamanda tıbba, ülkemizdeki sağlık sisteminin gelişmesine karşı olan bir görevimizdir.

Kimler Şube Seçimlerinde Delege Olabilir?

Hekimsen Sendikası'nın Ankara, Bursa, Sakarya, Şanlıurfa ve Trabzon illerinde görev yapmakta olan bütün resmi üyeleri, delege seçimlerine başvuruda bulunabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için:

Tüzük

Delege Seçim Yönetmeliği

Delege Seçimine Nasıl Başvurabilirim?

Delege seçimine başvurmak için Ankara, Bursa, Sakarya, Şanlıurfa ve Trabzon'daki üyelerimiz, web sitesindeki üyelik sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra ilgili bölüme girerek sistem üzerinden çok basit bir şekilde başvuru yapabileceklerdir. Başvurular 7 Mart 2024 tarihi ve 17.30 saati itibarıyla açılacak, asgari 3 gün açık kalacaktır.

Başvuru Yap

Üye girişi yapıldıktan sonra, ilgili bölümden kolayca delegelik başvurusunda bulunabilirsiniz.

Asla yoğun olmayan, işinize ailenize karşı olan görevlerinizi aksatmadan delegemiz olabilir şube yönetimine katılabilirsiniz. Bu sadece tüm gücü ile tıbbın hekimlerin geleceği için çalışan hekimsen sendikamıza değil aynı zamanda Tıbba, ülkemizde ki sağlık sisteminin gelişmesine karşı olan bir görevimizdir. Katılmanızın önemini burada yeterince ifade edemediğimizi düşünerek siz üyelerimizi acil olarak şube delege seçimine davet ediyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Delege Başvurusu, Hekimsen Delege Seçimleri, Hekimsen Delegelik Başvurusu, Hekimsen Delege Başvuruları, Hekimsen Delege Başvurusu Yap, Hekimsen Delege Başvurusu Nasıl Yapılır, Hekimsen Seçim Delege, Hekimsen Delege Seçim Başvurusu, Hekimsen Delege Seçimleri Ne Zaman, Hekimsen Delege Seçimleri Nasıl

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN