HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Üye kartınızı oluşturdunuz mu?

Üye Kartı Oluştur
İzmir ve Tokat'ta İş Bırakma Kararı Alınmıştır (2 Aralık 2022) | HEKİMSEN

İzmir Tepecik EAH'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımıza, Tokat Erbaa Devlet Hastanesinde Dahiliye uzmanımıza yapılan fiziksel saldırının hekimler nezdinde ne kadar kabul edilemez olduğunu ifade eden Hekimsen tarafından İzmir ve Tokat illerinde tüm sağlık basamaklarında 2 Aralık 2022 tarihinde 1 (bir) gün sendikamızca iş bırakma eylemi yapılması, karar altına alınmıştır.

İzmir Tepecik EAH'nde Kadın-Doğum uzmanı, Tokat Erbaa'da Devlet Hastanesinde Dahiliye uzmanımıza yapılan fiziksel saldırının hekimler nezdinde ne kadar kabul edilemez bir suç oluğunu bu fikirde olmayan ve buna tepki göstermeyen, hekimini korumayan insanımıza hissettirmek, bu şartlarda çalışmayı reddettiğimizi tüm ülkemize duyurmak maksadıyla 24.03.2022, 46 sayılı Yönetim Kurulu kararımız gereği  İzmir ve Tokat illerinde tüm sağlık basamaklarında 2 Aralık 2022 tarihinde 1 (bir) gün sendikamızca iş bırakma eylemi yapılması, karar altına alınmıştır.

Buna göre acil servis ve poliklinikleri, doğum salonu, covid polikliniği, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir.

Sendikamızın onlarca resmi yazı mektup, basın açıklaması, eylemlerine rağmen sağlıkta şiddete karşı yeterli önlem alınmamıştır. Bu olayların minimalize edilmesi sadece sonradan üstelik uygulanışı itibarıyla yetersiz cezalarla mümkün değildir. Bu konuda yaptığımız geri bildirimlere rağmen hiçbir önlem alınmaması iş bırakma eylemlerimizin en önemli nedenleri arasındadır.

Bir daha bu tür olayların ülkemizde yaşanmaması dileğiyle kararımızı kamuoyuna açıklıyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Şiddet Eylem, Hekimsen Sağlıkta Şiddet, İzmir Tepecik Doktora Şiddet, İzmir Tepecik Hekime Şiddet, Hekimsen İzmir, Hekimsen İzmir Eylem, Hekimsen İş Bırakma Eylemi, Hekimsen Grev, Hekimsen İş Bırakma, Tokat Doktora Şiddet, Tokat Hekime Şiddet, Erbaa Hekime Şiddet, Hekimsen Tokat

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2023 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development | Developed with for HEKİMSEN