HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

KTÜ Farabi Hastanesi'nde 13 Eylül 2023 Tarihlerinde İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde İş Bırakma Eylem Kararı: Hekimsen 13 Eylül 2023 tarihlerinde Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

10 Eylül 2023 tarihinde yaşanan sağlıkta şiddet olayı nedeniyle, 13 Eylül 2023 tarihinde Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde İş Bırakma Eylemi yapılması sendikamızca 109/2023 sayısı ile karar altına alınmıştır. Bu karara göre acil servis ve poliklinikleri, acil ve onkolojik vaka ameliyatları, doğum salonu, tüm yatan hasta servis çalışmaları ve evde bakım hariç olmak üzere tüm polikliniklerde iş bırakma eylemi yapılacaktır. Çalışanların güvenlik nedeniyle o gün iş yerlerine gitmemeleri sendikamız tarafından önemle belirtilmektedir. Sendikamızın Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve tüm yetkililere yaptığı onca çağrı ve talebe rağmen sağlıkta şiddete karşı hiçbir yeterli önlem alınmaması, bunu yapanlara karşı verilen ceza ve uygulamaların yetersizliği nedeniyle bu karar alınmıştır.

Bir daha bu tür olayların ülkemizde yaşanmaması dileğiyle kararımızı kamuoyuna açıklıyoruz.

Gönderiye Ekli Dosyalar:

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Trabzon İş Bırakma, Hekimsen Karadeniz İş Bırakma, Hekimsen Farabi İş Bırakma, Trabzon İş Bırakma Kararı, Trabzon Doktorlar İş Bırakıyor, Trabzon Sağlıkta Şiddet, Trabzonda Doktorlar İş Bırakıyor, Trabzon Hekimler Ne Zaman İş Bırakıyor, 2023 Trabzon Grev, Trabzon Sağlık Grev, 2023 Trabzon Hekimler İş Bırakıyor, Trabzon Grev, Trabzon İş Bırakma Eylemi

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN