HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Siirt Kurtalan Devlet Hastanesi'nde 1 Gün İş Bırakma Eylemi Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Hekimler ve sağlık çalışanları güvensiz bir iş ortamında çalışmaktadır. Mesleğimiz yapılamaz hale gelmiştir. Çözüm önerilerimiz dikkate alınmamaktadır. Tüm bunlara istinaden sendikamız Kurtalan Devlet Hastanesi'de 06.06.2022'de 1 gün iş bırakma kararı almıştır. Öğle arası da basın açıklaması yapılacaktır. 

04.06.2022 Cumartesi günü gece saatlerinde Siirt Kurtalan Devlet Hastanesi'nde üyemiz Dr. Vedat Oran acil serviste "kırgınlık" şikayeti ile gelen bir hasta tarafından "tüm vücut röntgeninin çekilmemesi" gerekçesi ile darp edildi. Beyaz kod verildikten sonra işlemler sonucu saldırgan serbest bırakıldı. Bu olay göstermiştir ki sağlıkta şiddette caydırıcı cezalar ve gerekli önlemler alınamamıştır. 

Hekimler ve sağlık çalışanları güvensiz bir iş ortamında çalışmaktadır. Mesleğimiz yapılamaz hale gelmiştir. Çözüm önerilerimiz dikkate alınmamaktadır. Tüm bunlara istinaden sendikamız Kurtalan Devlet Hastanesi'de 06.06.2022'de 1 gün iş bırakma kararı almıştır. 6 Haziran saat 13:00'da basın açıklaması yapılacaktır. 

Yataklı servis, diyaliz, Acil polikliniği, Hematoloji, Onkoloji, Nefroloji, Covid poliklinik hizmetleri hariç tüm poliklinik hizmetleri, elektif ameliyatlar ve kurul rapor hizmeti verilmeyecektir.

Tüm yetkili kurumlar ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

Anahtar Kelimeler: İş Bırakma, Hekime Şiddet, Sağlıkta Şiddet, Siirt, Kurtalan Dh, Vedat Oran

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN