HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Torbalı İlçesi ve Kocaeli DH'de İş Bırakma Kararı Alınmıştır | HEKİMSEN

Şemdinli Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi ve Torbalı ASM'de yaşanan sağlıkta şiddet olayları sebebi ile Hekimsen 10 Ekim 2022 Pazartesi günü yönetim kurulu kararında belirtilen yerlerde iş bırakma eylemi kararı almıştır.

Şiddet Olayları

Şemdinli Devlet Hastanesi

29 Eylül'de Şemdinli Devlet Hastanesi'nde sözel istek ile başka bir şehre nakil için ambulans iseyen hasta yakınına hastanın acil servise değerlendirilmek üzere getirilmesi, gerekiyorsa ambulans ile sevk edilebileceği açıklanmış ancak sonrasında hastanın hastaneye arrest olarak gelmesi ile sağlık teröristleri başhekim yardımcımıza hakaret etmiş, arkasından ensesine vurarak saldırmıştı.

Şemdinli Devlet Hastanesi'nde Başhekim Yardımcımıza Şiddet

Kocaeli Devlet Hastanesi

6 Ekim'de Kocaeli Devlet Hastanesi'nde kanuna aykırı bir talebi yerine getirmeyen meslektaşımıza iki sağlık teröristi hekimimizin üzerine yürümüş, hekimimize bardak fırlatmış, hekimimize yumruk atmıştı.

6 Ekim'de Kocaeli Devlet Hastanesi'nde Hekimimize Hakaret ve Şiddet

Torbalı Aile Sağlığı Merkezi

7 Ekim'de Torbalı ASM'de görev yapan hekimimize 1 ay önce verdiği beyaz kod sebebi ile 3 sağlık teröristi, mesai sonrasında takip ederek sopalarla ciddi şekilde darp etmişti.

7 Ekim'de Torbalı ASM'de Görev Yapan Hekimimize Yapılan Saldırı Hakkında

Yönetim Kurulu Kararı

Hekimsen Sendikası 46 Sayılı Yönetim Kurulu Kararı'na göre:

  1. Sendikamız kurulduğu günden beri başta hekimlerin sorunlarını, en verimli, başarılı, insanımızın mutluluğuna sebebiyet verecek sağlık sistemini hedef almıştır. Bu bağlamda sağlık sisteminin hataları eksikleri konusunda çalışmalar yapmış bunları Sağlık Bakanlığı'na resmi yolla aktarmıştır. 'Sağlıkta Şiddet' ile ilgili 30 civarında talebinin maalesef uygulamaya geçirilmemiştir. Ülkemizde sağlıkta şiddet azaltılamamıştır. Bu nedenle sendikamız sağlıkta şiddet yaşanan kurumlarda olayın şiddetine göre geri bildirim alarak o kurumda, tüm ilçede, tüm ilde ya da tüm ülkede iş bırakma eylemi yapacaktır.
  2. Kocaeli Devlet Hastanesi'nde ve Torbalı ASM'de yaşanan üzücü şiddet olayından sonra ilgili kurumdan aldığımız geri bildirime göre 10 Ekim 2022 tarihinde Kocaeli Devlet Hastanesi'nde ve Torbalı / İzmir'de tüm basamaklarda Acil Servis ve Poliklinikleri, Doğum Salonu, COVID, Onkoloji, Nefroloji, Hematoloji Poliklinikleri, Ameliyathaneler ve tüm yatan hasta servis çalışmaları hariç olmak üzere iş bırakma eylemi yapılması yönetim kurulumuzca karar altına alınmıştır.

Meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Şiddet Eylem, Kocaeli Devlet Hastanesi Şiddet, Şemdinli Devlet Hastanesi Şiddet, Torbalı Asm Şiddet, İzmir Torbalı Hekime Şiddet, Şemdinli Hekime Şiddet, Kocaeli Hekime Şiddet, Torbalı Doktora Şiddet, Kocaeli Doktora Şiddet, Şemdinli Doktora Şiddet, Hakkari Hekime Şiddet, Hekimsen Sağlıkta Şiddet

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN