HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Ek Ödeme Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklik Hakkında Görüşümüz | HEKİMSEN

Ek Ödeme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Yan dal uzman ve asistanlarına taban ödemede bir artış yapılmış gibi görünse de, yapılacak ödeme vaat edildiği gibi tatminkar olmayacaktır. Toplam dağıtılan teşvik miktarında düşüşe neden olacaktır. Taban ödemenin artırılmasının unvan fark etmeksizin her zaman teşvik ödemeyi eksilteceği unutulmamalıdır.

Ek Ödeme Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, yan dal uzman ve asistanlarına taban ödemede bir artış yapılmış gibi görünse de, bu miktar teşvik ödemelerinde azalmaya neden olacağından yan dal uzman ve asistanlarına yapılacak ödeme vaat edildiği gibi tatminkar olmayacak, diğer taraftan toplam dağıtılacak  teşvik miktarında düşüşe neden olacaktır. Taban ödemenin artırılmasının ünvan fark etmeksizin her zaman teşvik ödemeyi eksilteceği unutulmamalıdır. 

Mutemet arkadaşlarımız farklı senaryolar üzerinde çalışmaktadırlar. Çalışmaları hazır olduğunda teknik açıklamaları kendi hesaplarından yapacaklardır.

Biz Hekimsen olarak Sağlık Bakanlığa bürokratlarına diyoruz ki:

Yapılan bu düzenleme günü kurtaracak gibi süslü görünse de sorunlarımız devam etmektedir. Bu konuda Sağlık Bakanlığı bürokratlarını daha yapıcı daha kalıcı düzenlemeler,  çalışmalar yapması konusunda uyarıyoruz. Bunu yaparken sahada olan hekimlerin ve onları temsil eden örgütlerin görüşlerinin dikkate alınmasını bekliyoruz.

“Ona verdim, buna vermedim; ondan aldım şuna verdim” tarzı düzenlemeler artık günü kurtarmaya yetmemektedir.

Her hekime aldığı eğitime, iş riskine ve zorluğuna göre adil tek kalem maaş verilmesini öngören geniş çaplı düzenlemeler talep ediyoruz.

Anahtar Kelimeler: Doktor Ek Ödeme, Ek Ödeme Oranları, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme 2023, Doktor Ek Ödeme 2023, Doktor Taban Ek Ödeme, Ek Ödeme Değişikliği, Sağık Bakanlığı Ek Ödeme Değişikliği, Yeni Ek Ödeme Oranları, Hekimsen Ek Ödeme, Taban Ek Ödeme Oranı, Teşvik Ek Ödeme Oranı, Yan Dal Ek Ödeme, Uzman Ek Ödeme

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN