HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hekimsen 1 - 2 Ağustos 2023'te İş Bırakma Kararı Almıştır | HEKİMSEN

Hekimsen Ağustos Ayı İş Bırakma Eylem Kararı: Hekimsen 1 - 2 Ağustos 2023 tarihinde iş bırakma kararı almıştır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

11 Temmuz 2023’te yaptığımız eylemden sonra memura verilen maaş zammı % 17,55 artı 8077 TL olmuştur. Bu rakam işçilerin maaşına verilen zamma karşı yine enflasyona karşı memuru daha çok ezdirmiştir. Yaptığımız basın açıklamalarında "hiç olmazsa işçiler kadar olsun yapılmalı" demiş ama bu bile memurlara verilmemiştir. Kamu işçimize 140 TL nöbet ücreti verenler sabaha kadar durmadan çalışan hiç dinlenemeyen uzman hekimine 64 TL, hemşiresine 39 TL verdi. Aile sağlığı merkezlerinde yıllar içinde artan masraflar karşısında her sene azalan ödenekler binlerce çalışanı işsiz bırakma riskinin yanında sağlık hizmeti sunumunu yapamama noktasına getirmiştir. Yoğun bakımda gözünü hastadan ayıramayan hekim ve diğer tüm sağlık çalışanına karşı yetkililer adeta gözünü yummuştur. Maaş zamlarında adalet sağlansa, sesimizi daha çok yükseltmeyecek Toplu Sözleşmeyi bekleyecek fedakarlıksa herkes eşit yaptı, artık hekim olarak hak ettiğimizi istiyoruz diğer sağlık çalışanını da ezdirmeyeceğiz diyecektik. Sorunlarımız havada duruyor, görmezden gelinip bizim daha çok fedakarlık yapmamız ve tefrikaya düşmemiz beklenmektedir. Biz hekimlerimizin bu oyuna düşmeyerek, siyaset üstü çatımız altında birlik sağlayacaklarını umuyoruz.

Bugüne kadar saydığımız ve çözülmemiş tüm sorunlarımızdan ötürü 1 - 2 Ağustos 2023 tarihlerinde hiçbir poliklinik hizmeti yapılmayacaktır. Servislerde çalışan üyelerimiz, çalışmalarını aksatmayacak şekilde yeterli nöbetçi hekim ve diğer sağlık çalışanı bulundurmak şartıyla eyleme katılabilirler (tüm servis, klinik çalışmaları, doğum salonları, evde bakım hizmetleri de bu kapsamdadır). Aile sağlığı merkezleri esnek mesai dahil iş bırakma eylemine katılacaktır. Acil servis ve polikliniklerindeki yeşil triajlı hastalarda tedavi ise sadece ampirik tedavi ve olması gerektiği gibi polikliniklere (eylem sonrasına) yönlendirmek şeklinde olacaktır. Tüm ADSM ve diğer bağlı Diş Poliklinikleri eyleme katılacaktır. Yapılacak iş bırakma eylemlerinde ayrıca elektif ameliyatlar yapılmayacaktır. İş bırakma eylemi gündüz mesai saatlerinde olacaktır. Tüm çalışanlarımızın taciz ve diğer güvenlik nedenleri ile iş yerlerinde o gün bulunmamaları önemle duyurulur.

Bu yaptığımız eylemin sağlık sistemimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Eylem dosyaları, karar metni, kapı afişlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

1 - 2 Ağustos 2023 Eylem Dosyaları

Anahtar Kelimeler: Hekimsen İş Bırakma Eylemi, Doktorlar Grev, Doktor Grevi Ağustos 2023, Doktorlar İş Bırakma, 1-2 Ağustos Grev, Hekimsen İş Bırakma, Hekimsen 1 - 2 Ağustos İş Bırakma, Hekimsen Ağustos İş Bırakacak Mı, Hekimsen Sabim İş Bırakacak Mı, Hekimsen Ağustos İş Bırakma, Hekimsen İş Bırakma Eylemi Yapacak Mı, Hekimsen Grev, Hekimsen Grev Yapacak Mı, 1 - 2 Ağustos Hangi Sendikalar Eylem Yapacak, 1 - 2 Ağustos Eylemi, Doktorlar İş Bırakıyor, Hekimler İş Bırakıyor

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN