HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Konya Beyhekim Devlet Hastanesi Eğitim Araştırma Hastanesi Oldu. Ama... | HEKİMSEN

Bir süredir özellikle Pandemi Hastanesi ilan edilen yataklı sağlık kurumları ve/veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sıfatı kazanmış bununla beraber diğer bazı hastanelerin de bağlandığı kurumlarımız oldukça sıkıntılı bir süreçten geçmekte. Zira sağlık çalış...

Bir süredir özellikle Pandemi Hastanesi ilan edilen yataklı sağlık kurumları ve/veya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sıfatı kazanmış bununla beraber diğer bazı hastanelerin de bağlandığı kurumlarımız oldukça sıkıntılı bir süreçten geçmekte. Zira sağlık çalışanının ek ödemesi hastane gelirine endeksli ve bu durumda özlük hakkını zaten alamayan başta hekim diğer sağlık çalışanları mağdur ediliyorlar. Bunlardan biri de Beyhekim Devlet Hastanesi. Bu kurumda çalışan hekimlerimiz ek ödeme alamamakta. bu durum,  kabul edemeyeceğimiz bazı idari nedenlere bağlansa da ek ödeme sisteminin müzmin hataları sağlık çalışanlarını mağdur etmeye devam ediyor.

Beyhekim Devlet Hastanesi çalışanları sadece pandemi döneminde 3 ay ek ödeme alabilmiş. Bunun dışında hemen hemen hiç ek ödeme alamamışlar. Dahası, illerinde bulunan bazı idari hatalar, onları nisbi düzenleyici destekten de yoksun bırakmış. Artık çalışanlar geçim derdi çeker duruma gelmiş. Mesela diş hekimlerinin ve acilde çalışan pratisyen hekimlerin toplam gelirleri  artık yoksulluk sınırının da altında.

Hekimsen sendikası olarak, orada çalışan sağlık çalışanlarının da yanında olduğumuzu ifade etmekle birlikte bu konuda yapacağımız çalışma sonrası ilgili hastanede eylem kararı alabileceğimizi bununla birlikte anılan sıkıntının mezkûr hastaneyle birlikte diğer bir çok hastanede de varlığından haberdar olduğumuzu bildirmek isteriz.  Kamuoyuna duyurulur.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Eski Gönderiler, Hekimsen Eski Haberler, Hekimsen Tüm Gönderiler, Hekimsen Tüm Haberler, Hekimsen 2021, Hekimsen 2022, Hekimsen 2020, Hekimsen 2019

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN