HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Arkadaşlarımıza Yurt İçi Görevlendirme Yapıldı Ancak... | HEKİMSEN

Rutin veya lüzuma bağlı özellikle Ülke sınırlarımız içinde bulunan hastanelerimize yurt içinden ihtiyaca bağlı çeşitli branşlarda görevlendirmeler yapılır. Bu çoğunlukla uzman hekimlerimizce çok soğuk karşılanmaz ve ülkemizin ihtiyacı vars...

Rutin veya lüzuma bağlı özellikle Ülke sınırlarımız içinde bulunan hastanelerimize yurt içinden ihtiyaca bağlı çeşitli branşlarda görevlendirmeler yapılır. Bu çoğunlukla uzman hekimlerimizce çok soğuk karşılanmaz ve ülkemizin ihtiyacı varsa gereğini yaparız deyip, gider en iyi hizmeti de verirler.

Ancak bu görevlendirmeler de yurt içi süre 1 ay olarak belirlenir ve evli barklı aile sorumluluğu olan nerdeyse emekliliği de gelmiş bu meslektaşlarımızın daha uzun süreler görev alması pek uygun görülmez.

Ancak bu sefer öyle olmadı ve süre 2 ay olarak belirlendi. Dahası karayolundan 1550 km. ulaşım mesafesi çeşitli yol riskleri olan bu beldelerimize ulaşımı ne ile yapıldı biliyor musunuz !? Minibüsle.

İngiltere’de ilacını alamayan balıkçıya helikopterle ilacı taşınıp, Covid pozitif olan ve yoğun bakımda bile olmayan hastalarımızın ambulans uçaklarımızla bulundukları ülkeden alınıp vatanımıza getirildiklerini hatta gururla öğrenirken, uzman hekimler minibüsle yolluk gibi masraflar dışında başka bir ödeme bile verilmeden 1550 km minibüs içinde gönderiliyorlar. Yorumu okuyucuya bırakıyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Eski Gönderiler, Hekimsen Eski Haberler, Hekimsen Tüm Gönderiler, Hekimsen Tüm Haberler, Hekimsen 2021, Hekimsen 2022, Hekimsen 2020, Hekimsen 2019

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN