HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Hekimsen Sendikasına Üye Olmak İsteyen Meslektaşlarımıza | HEKİMSEN

Üye olmak için öncelikle kamu personeli ve sağlık çalışanı olmanız gereklidir. Lütfen bu sitede online üyelik bölümünden üyelik bilgilerinizi doldurun, dolduramayacağınız yerlere nokta koyup geçiniz. Bir süre (en geç birkaç...

Üye olmak için öncelikle kamu personeli ve sağlık çalışanı olmanız gereklidir.

Lütfen bu sitede online üyelik bölümünden üyelik bilgilerinizi doldurun, dolduramayacağınız yerlere nokta koyup geçin.Bir süre (en geç birkaç gün) sonra size onaylayıp göndereceğimiz pdf formatında üyelik kağıdını bilgisayarınıza indirip, 'Hekimsen Sendikasına üyelik işlemlerimin yapılmasını arz ederim.' yazılı bir üst yazıyla gelen evrak üzerinden kurum mutemetliğine ulaştırıyorsunuz (mutemetlikte bilmediğiniz yerleri doldurunuz). 

EBYS kullanıcısı iseniz EBYS üzerinden üyelik evrağınızı gönderebilirsiniz ancak yine üst yazı ile evrağın aslını da göndermeniz kurumunuz tarafından istenebilir. Ancak bu lüzumsuz bir taleptir zira pdf formatında olan üyelik evrağınız asıl evraktır ve pdf üzerinde e-imza kontrolü yapmak bile mümkündür ve daha kolaydır.

Ayrıca başka bir sendikaya üyeliğiniz bulunmamalı. Bunun için o sendikadan acil olarak istifa edin, bu konuda mutemetliğiniz sizi bilgilendirir, ya da o sendikanın istifa formu ya da internetten indireceğiniz standart istifa formununu alıp 3 nüsha olarak doldurup ikisini birini ilgili sendikaya gönderilmek üzere mutemetliğe vermeniz lazım. Tek nüsha sizde kalmalı.

Özellikle Hekim, Diş Hekimi, Eczacı arkadaşlarımız üye olmak için lütfen geç kalmayınız.  Zira bu üç meslek grubumuz özellikle temsil edilmeyen ve sendikalaşmaya uzak durmuş olan mesleklerdir. Ancak şunu da hemen ifade edelim bu sendika tüm sağlık çalışanlarınındır. Hepsinin sendikal çatı altında yeri vardır. Her geçen gün sahanın sesi, sözü dinlenilmeden onların hiçte hoşuna gitmeyecek kararlar alınabiliyor hemen her yerde mobbing, haksız uygulamalar yapılabiliyor, özlük haklarımız, güvenliğimiz, malpraktise kadar ve ötesinde sistemin hak ettiğimiz en güzel şekilde düzenlenebilmesi için üye olmanız şart görünüyor. Sendikamız tüm sağlık çalışanlarının mutluluğunu mesleki tatminini, tüm milletimizin de en güzel sağlık hizmetini almasını hedeflemektedir. 

Ayrıca mutemetlikte çalışan görevliler e-imza'lı evrağa alışık olmdıklarından bazen problem çıkarabilrler. Ancak o arkadaşlarımız bilmeliler ki, e-imza , imza ve kaşe yerine geçer ve evrağı sendikasından alıpta üst yazıyla kurumuna veren çalışan en doğru usulü uygulamış olur. Buna direnç oluşturmak kanunen suçtur ve 6 ay ile 2 yıl arası hapis cezası gerektirebilir.

Selamlar, mutluluklar, başarılar dileklerimizle.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Eski Gönderiler, Hekimsen Eski Haberler, Hekimsen Tüm Gönderiler, Hekimsen Tüm Haberler, Hekimsen 2021, Hekimsen 2022, Hekimsen 2020, Hekimsen 2019

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN