HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Tesadüfün Bu Kadarından Katil Bile Utanmıştır! | HEKİMSEN

29 Aralık 2019 günü Türk tıp tarihine kapkara bir leke olarak geçti. Yıllardır, bilinçli veya bilinçsiz sağlık politikaları neticesinde yapayalnız bırakılmış, değersizleştirilmiş, en kutsal mesleklerden birini icra etmesine rağmen saygınlığı yerle bir edilmiş do...

29 Aralık 2019 günü Türk tıp tarihine kapkara bir leke olarak geçti. Yıllardır, bilinçli veya bilinçsiz sağlık politikaları neticesinde yapayalnız bırakılmış, değersizleştirilmiş, en kutsal mesleklerden birini icra etmesine rağmen saygınlığı yerle bir edilmiş doktorlar Türkiye' de artık ölüyorlar. Twitter'da TT listesine en üst sıralardan giren #doktorlarölüyor hashtagi, uzun zamandır sessiz kalmış bir çoğunluğun tepkisi değil çığlığı ve adeta isyanını anlatıyor aslında. Sosyal medyadaki hekimlerin tepkisi net; çoğunluğun görüşü bu olayın alelade bir gasp olayı olamayacağı yönünde. Nitekim cinayetlerin sebebi olarak gösterilen çok vahim iddialar var, bu iddialar da basit bir teori gibi durmuyor. 

Sağlık Bakanımız sayın Dr. Fahrettin KOCA  ilk açıklamasında katili 'gaspçı' olarak nitelendirmiştir, ancak  meslektaşları aynı fikirde değiller. Gaspçı(!), mesai saatleri dışında, iki doktoru eliyle koymuş gibi buluyor ve birini öldürüyor, diğerini öldürmekten beter ediyor!!! 

Torbalı ilçe sağlık müdürü Dr. Mehmet PARK ve Dr Harun GÜLCEMAL'in eşi Hatice GÜLCEMAL bu ülkede 20 dakika arayla öldürüldü. Olay basında sıradan bir gasp olayı gibi lanse edildi. Meslektaşları olarak bizler, bu olayın gerçek sebeplerinin araştırılmasını, varsa azmettiricilerin yakalanmasını, ihmal varsa da -görevinde ihmalkar davranan hiçbir devlet memurunun yargılanmaktan müstesna olmadığını hatırlatarak- ihmali olanların yargılanmasını bekliyoruz. Bununla birlikte genel anlamda cezaların caydırıcı olamayışı katil yakalansa bile öldürülen meslektaşlarımızın adeta kanlarının yerde kalacak olması bizim gönlümüze su serpmemiştir. Bu acı olayda maktüllerin yakınlarına sabır ve başsağlığı, olayda ağır yaralanan güvenlik görevlimize de acil şifalar diliyoruz.

Sayın Sağlık Bakanımızdan olayın takipçisi olmasını beklediğimizi, bilmesini istiyoruz

SAĞLIK ÇALIŞANININ MARUZ KALDIĞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK HER TÜRLÜ İŞ VE EYLEME DESTEK VERECEĞİMİZİ BEYAN EDİYORUZ. 

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Eski Gönderiler, Hekimsen Eski Haberler, Hekimsen Tüm Gönderiler, Hekimsen Tüm Haberler, Hekimsen 2021, Hekimsen 2022, Hekimsen 2020, Hekimsen 2019

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN