HEKİMSEN Logo

HEKİMSEN | Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

Temmuz zammı sonrası hesaplama modüllerimiz güncellenmiştir.

Hesaplamaya Git
Sayın Vali, Bu Söylenecek Laf mı? | HEKİMSEN

Yakıştıramadığımız konuşmasında Zonguldak Valisi hayatlarını tehdit altına atan bu arada Covid hastası da olmuş ölüm tehlikesi yaşayan hekimleri incitmiştir. Biz tüm hekimler ise hekim arkadaşlarımızla aynı duyguları hissettik. İfadesinde; ’Sağlıkçılarımı...

Yakıştıramadığımız konuşmasında Zonguldak Valisi hayatlarını tehdit altına atan bu arada Covid hastası da olmuş ölüm tehlikesi yaşayan hekimleri incitmiştir. Biz tüm hekimler ise hekim arkadaşlarımızla aynı duyguları hissettik.

İfadesinde; ’ Sağlıkçılarımız hastalarla diyaloglarda kendilerini korudular ama birbirleri ile diyaloglarda kendilerini koruyamadılar. Bu konuda da en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize getirdiği yük olmasa idi belki de biz bugün geri dönüşü konuşuyor olacaktık…’

Bakın sağlıkçılar kendilerini koruyamıyorsa kusura bakmayın kim kendini koruyabilir !? Ayrıca Sağlık Müdürü, bütün il hıfzıssıhha kurulu ve kararları nerede ?!

Sağlık müdürü hekimlerin misafir edildiği yeri bilmiyor mu ? Eğer bir eksik görse müdahale etmez miydi ?  Problem vardı da niye  görmedi ve müdahale etmedi ? Kaldı ki aynı araçta hekimlerin taşınması bulaşa sebep olmuş ise! Araçla nakil nasıldı? Oturma sıklığına kadar sizin sorumluluğunuz değil mi ? Peki bulaş olmuş o zaman ne yapılmalı idi ! O hekimlere geçmiş olsun dilenir ve onlara bir şey olacak diye üzülünmesi gerekir ! Vali beyse başarısızlıklarının sebebi olarak bunu göstermiştir. Sağlıkçıların bize getirdiği yük demiştir. Pardon sağlıkçılar yükü üstelik hasta durumdayken en önde taşımıyor da kendileri mi taşıyor ?! Elbette onların yaptıklarını da inkar edemeyiz ama bu laf sağlıkçılara söylenebilecek bir laf mı !!!

Fedakarlık olarak onları ücretsiz misafir ettikleri yer neresiyse, ücretsiz yemek verdiklerinden bahsetmiş, serviste sağladıklarını ifade etmiştir. Bunun için minnet altında mı kalmalıyız ?! Biz elimizden geleni yaptık demek istiyorsanız bunu bu şekilde mi ifade etmelisiniz ? 

Konuşmasının kalanında sağlıkçıları takdir ettiğini de söylese ve kendisi daha sonra özür dilemiş olsa da maalesef ifadeleri esef vermiştir. Sayın Validen ilinde incittiği bu personelini taltif etmesini, düzenlemelerde tıbben onlarında fikrini almasını rica  ederiz.

Sendika olarak tüm sağlık çalışanlarımız için endişelendiğimizi ifade etmek istiyoruz. Tüm Sağlık Çalışanlarının sorunları sorunumuz, onların mutluluğu tüm insanımız ile birlikte hedefimizdir.

Anahtar Kelimeler: Hekimsen Eski Gönderiler, Hekimsen Eski Haberler, Hekimsen Tüm Gönderiler, Hekimsen Tüm Haberler, Hekimsen 2021, Hekimsen 2022, Hekimsen 2020, Hekimsen 2019

Hekim ve Diğer Sağlık Çalışanları
Kamu Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası

2024 © HEKİMSEN | Artık Hekimsen Var
AllJect Design & Development & SteelSoft | Developed with for HEKİMSEN